Do slovenskej nemocnice s fusakom a ruksakom

3-fecb375fc36379c64551f962a9eb8760284fdc84

Medzi najzákladnejšie potreby slovenských pacientov v nemocniciach, ktoré si majú zo sebou priniesť patria v zime ruksak, fusak, radiátor, dosky na vylepšenie postele, vankúšik, povliečky, deka, príbor, tanier, toaletný papier.

Môžeme pridať aj panvičku, pre prípad čerstvej praženice z holubích vajec z balkónov. Pacienti si pre istotu donesú do nemocnice ešte aj svoje lieky. Diétnu stravu, mydlo, uterák, hrnček. Komu sa zmestí, si prinesie rádio, alebo tranzistor. Invalid si prinesie so sebou invalidný vozík, vlastné toaletné kreslo ku posteli. Aj infúznych stojanov je málo, tak blízka budúcnosť je jasná, radšej si zakúpte teraz vlastný.

Matky, ktoré budete hospitalizované spolu s deťmi, prineste si aj posteľ, lebo inak skončíte na matraci na zemi. Overte si vopred, či sa tá vaša posteľ zmestí do priestoru.

Nemocnica na Antolskej vždy v zime trpí, vykuruje, ako sa len dá, ale aj v roku 2008-2009, keď som tam chodila na prax používali vo vyšetrovniach ventilátor na horúci vzduch, ale teplo tam určite nebolo. Okná ktoré netesnia, nefunkčné balkónové dvere prepúšťajú nonstop teplý vzduch a tak nám Antolská vykuruje vesmír. Tvorí tak výdatne skleníkové plyny a všetky medzinárodné aktivity proti globálnemu otepľovaniu  sú na nemocnicu na Antolskej príliš krátke.

Bisťu, a potom že je vraj zdravotníctvo v SR zadarmo. Pozmenila by som to na niečo veľmi lacné, hoci Antolská je v Hlavnom meste. A ked je to Hlavné mesto, tak prečo?  Kto nám dnes odpovie? Opýtam sa pacienta, ktorý si prinesie záves do nemocnice a garnížu na okno, aby na neho nepražilo slnko. Príbuzní mu tú vŕtačku ponesú, lebo on je chorý a slabý. Nezabudnite šróbovák a podporiť článok na  vybrali. sme. sk

Autor: Ľubica Kočanová

Zdroj: sme.sk

Foto: sme.sk