Komfortnejšie vyšetrenie uší vďaka novému prístroju

Foto - Nový prístroj - TYMPANOMETERCelkom novým tympanometrom, prístrojom určeným na vyšetrenie sluchu, začali vyšetrovať lekári ušno-nosovo-krčnej ambulancie Nemocnice Zvolen. Na tympanometer v hodnote takmer 4000 eur prispel dotáciou aj Banskobystrický samosprávny kraj.

„Vďaka novému kvalitnejšiemu prístroju sú výsledky oveľa spoľahlivejšie, prístroj pracuje rýchlejšie a poskytuje tiež väčší komfort pre pacientov, čo je dôležité hlavne pri vyšetreniach detí,“ povedal MUDr. Bindas, primár pracoviska jednodňovej zdravotnej starostlivosti v odbore otorinolaryngológia. Nový prístroj nahradil už zastaraný 30-ročný.

Tympanometria je súčasťou komplexného vyšetrenia stredoušia a sluchovej trubice. „Prístrojom sa diagnostikuje prítomnosť alebo neprítomnosť patologických zmien v bubienkovej dutine, upresňuje sa ich charakter. Slúži na vyšetrenie funkčnosti sluchovej trubice, čo má význam pri diagnostike zápalov stredného ucha a na určovanie prognózy choroby,“ dodal primár. Ako doplnila hovorkyňa Agel SK Marta Csergeová, na oddelení ORL pod vedením MUDr. Bindasa vo zvolenskej nemocnici ošetria ročne viac ako 7500 pacientov.

Autor: PK

Foto: archív AGEL SK