Na internete sa začalo testovanie IT zručností Slovákov

pc a fonendoskop2

Od utorka 13. mája si môže slovenská verejnosť preveriť svoje zručnosti v oblasti informačných technológií (IT). Štartuje totiž 4. ročník celonárodného on-line testu s názvom IT FITNESS TEST. Ten je zameraný predovšetkým na mladých ľudí a študentov, no zapojiť sa môžu záujemcovia v akomkoľvek veku.

“Hlavným cieľom tejto kampane je zvýšiť povedomie občanov Európskej únie o potrebe zlepšiť ich zručnosti v oblasti využívania informačných a komunikačných technológií,” povedal na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave vedúci zastúpenia Európskej komisie (EK) v SR Dušan Chrenek.Skúšanie prebieha formou on-line testu a preveruje sa len základná úroveň znalostí IT. Celá akcia potrvá do 31. júla 2014, pričom vyhlásenie výsledkov prebehne v rámci podujatia IT Gala 2014, ktoré sa uskutoční 25. septembra 2014. Všetci otestovaní sa pritom dostanú do žrebovania o vecné ceny od partnerov projektu.

Podľa Chreneka je kampaň najmä reakciou na rastúci dopyt po kvalifikovaných odborníkoch v oblasti informačných a komunikačných technológií (IKT). Ponuka pracovných síl je na Slovensku v tejto oblasti nedostatočná aj napriek miere nezamestnanosti, ktorá je v SR vysoká aj v porovnaní s inými krajinami Európskej únie (EÚ). “Kampaň sa uskutoční v 30 európskych krajinách, takže nielen v EÚ, ale aj mimo Európskej únie,” dodal Chrenek.

IT FITNESS TEST je iniciatívou EK, ktorú s jej finančnou podporou na Slovensku realizuje IT Asociácia Slovenska, Ministerstvo financií (MF) SR, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR a iní partneri. Počas minulých ročníkov sa do testovania v SR zapojilo viac ako 100.000 ľudí.

Zdroj: TASR

Foto: archív redakcie