S dieťaťom na Kramároch

3-fecb375fc36379c64551f962a9eb8760284fdc84

Pán premiér, pán minister zdravotníctva, boli ste už niekedy s malým dieťaťom vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou na Kramároch?

So 14 mesačnou dcérou chodíme do špecializovanej ambulancie. Na Slovensku je taká v Bratislave a v Banskej Bystrici. Sme z Trnavy, takže to nemáme ďaleko. Pán doktor začína ordinovať o 9.00. Z domu väčšinou vyrážame okolo 6.30, kedže v pondelok bývajú zápchy a doktor ordinuje iba raz do týždňa. Na konkrétny čas sa objednať nedá, aj preto ideme tak skoro z domu, aby sme sa dostali na rad v normálnom čase.

Dnes sme prišli o 7.45 a boli sme už 5. v poradí. Pred nami boli deti zhruba od 4 mesiacov po 6 rokov. Každý pacient je u doktora minimálne pol hodiny. Takže minimálne 3 a pol hodiny čakania (s tým, že sme prišli hodinu a štvrť  skôr). S malým dieťaťom. V uzavretom priestore.

Niektorým deťom treba odobrať moč. Myslíte, že deti trafia do ampulky presne? Podľa mňa sa to ani dospelému nepodarí vždy. Tipnite si, či sú na záchodoch toaletné papiere a utierky. V pondelok ráno. Keby bol piatok, tak si poviem: «Ok, minuli sa.» O mokrej dlážke (nechcem vedieť od čoho) ani nehovorím.Takáto je hygiena v nemocnici pre deti.

Viete, deti niekedy počas dňa spia. Rodičia si môžu gratulovať, ak sa im dieťa podarí uspať v preplnenej čakárni. Ale ak sa kúsok od čakárne práve rúbu výťahy, tak je táto misia priam nemožná. Väčšina doktorov ordinuje do 14.00. Bol by veľký problém, keby to začali robiť až po tomto čase?