Amsterdam varoval turistov pred predajom smrtiaceho heroínu

ID-100132172

Úrady v holandskom Amsterdame minulý týždeň varovali, že v meste sa predáva potenciálne smrtiaci biely heroín ako kokaín. Dôvodom bol prípad troch dánskych turistov, ktorí sa tento týždeň otrávili. Informovala o tom agentúra AP.

Minulý rok zomreli traja ľudia a 17 ďalších sa ocitlo vo vážnom stave s dýchacími problémami po tom, ako inhalovali heroín. Došlo k tomu v Amsterdame, v meste, ktorého povesť slobodnej drogovej kultúry priťahuje ľudí z celého sveta.

Mestskí predstavitelia oznámili, že obnovia kampaň varovania verejnosti, ktorá sa predtým vzťahovala na skoršie prípady. Bude zameraná na turistov. Jej súčasťou budú veľké cedule v meste varujúce aj pomocou svetelných nápisov, že v meste sa turistom predáva extrémne nebezpečný kokaín. Letáky a plagáty budú distribuované v baroch, tzv. coffee shopoch a hoteloch.

Polícia vlani spustila veľké vyšetrovanie predaja heroínu, ale dosiaľ nikoho nezatkla. Odmena 15.000 eur za informácie vedúce k dolapeniu páchateľa je stále vypísaná. Policajti zisťujú, či heroín, ktorým sa otrávili dánski turisti, pochádza z rovnakého balíka, ako ten, ktorý vlani spôsobil úmrtia.

Zdroj: TASR

Foto: fotolia.com