Hovorkyňou ministerstva zdravotníctva je od januára Zuzana Eliášová

Eliasova

Hovorkyňou Ministerstva zdravotníctva SR je od 1. januára 2017 Zuzana Eliášová. Na ministerstvo zdravotníctva prichádza z pozície hovorkyne Univerzitnej nemocnice Bratislava, predtým pracovala štyri roky na pozícii hovorkyne ČSOB skupiny. Je trojnásobnou hovorkyňou roka v kategórii Privátny a komerčný sektor.
Zuzana Eliášová pracovala v minulosti na pozícii redaktorky Televíznych novín TV Markíza, kde sa venovala najmä oblasti zdravotníctva.  Absolvovala  niekoľkotýždňovú stáž vo svetovej spravodajskej televízii CNN, novinárske skúsenosti naberala už počas štúdia v redakcii Telerána TV Markíza. Vyštudovala Katedru žurnalistiky Univerzity Komenského v Bratislave.
„Zdravotníctvo je primárne o záchrane životov a prinavrátení strateného zdravia. Počas pôsobenia v Univerzitnej nemocnici Bratislava som sa utvrdila v tom, že na Slovensku máme špičkových odborníkov, ktorí poskytujú zdravotnú starostlivosť na vysokej úrovni, robia unikátne zákroky nielen na Slovensku, ale aj v medzinárodnom meradle a zaslúžia si rešpekt a úctu. Ministerstvo zdravotníctva pracuje na systémových zmenách v prospech zdravotníkov s víziou pacienta a jeho potrieb na prvom mieste. Teším sa, že som sa stala súčasťou tohto tímu uvedomujúc si zároveň, že zdravotníctvo je jeden z najnáročnejších rezortov,“ povedala Zuzana Eliášová.

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Foto: Ministerstvo zdravotníctva SR