Larry Page má plán ako zachrániť ročne 100 000 životov

Zbieranie zdravotných údajov mobilnými zariadeniami by mohlo zachrániť až 100 000 životov ročne.

CEO a spoluzakladateľ Google Larry Page, si myslí že zbieranie zdravotných údajov je dobrá vec a dokáže výrazne pomôcť k zdravšiemu životnému štýlu. Zber týchto citlivých údajov je mnohými považovaný za neprijateľný a je zásahom do súkromia. Page o tejto kritike vie a debatu o získavaní údajov opäť otvoril na konferencii Google I/O v San Francisku. “Myslím si, že máme možnosti ako zlepšiť veci v prospech ľudí. Nemám z toho strach, práve naopak. Bojíme sa tohto kroku, ale môžme z neho len získať a zachrániť približne 100 000 životov ročne” – dodal Page.

Google na konferencii uviedol napríklad operačný systém Android Wear pre smart hodinky, Android TV a nakoniec predstavil Google Fit, aplikáciu pre sledovanie zdravotného stavu. So senzormi na mobilných zariadeniach spoločne s Android Wear smart hodinkami, môžu užívatelia sledovať a zdieľať dáta ako sú údaje o hmotnosti, stravovacie návyky či údaje o cvičení na zlepšenie zdravotného stavu. Platforma je podobná tej od Apple vydanej začiatkom júna.

“Technológie sa menia a menia aj životy ľudí. Je to podobné ako pri uvedení Street View, pri ktorom sa objavovali podobné protichodné názory. Získavanie zdravotných údajov je na tom podobne. Je veľa podobných vecí ako tieto.” – myslí si Page. Nie je jasné odkiaľ dostal Page počet zachránených životov. Jedno je ale isté, že technológie zasahujú do ľudských životov viac či menej a je len na nás ako ich dokážeme vo svoj prospech využiť. Google má už túto technológiu prichystanú a je pripravený ju po schválení uviesť budúci rok do prevádzky.

Zdroj: theguardian.com, zoznam.sk

Foto: fotolia.com, google.com

Čítajte viac: http://pc.zoznam.sk/novinka/larry-page-ma-plan-ako-zachranit-rocne-100-000-zivotov#ixzz361TRG2Nj