Dôvera má najvyšší počet nových poistencov za posledné roky

ID-10043158Poisťovňa Dôvera  uviedla, že v roku 2017 zaznamenala najväčší nárast počtu poistencov prichádzajúcich z iných zdravotných poisťovní za posledné roky. Po minuloročnom oživení sa jej podarilo získať najviac poistencov za posledné roky a znížiť počet tých, ktorí sa Dôveru rozhodli opustiť.

Dôvera je v tomto roku jediná zdravotná poisťovňa, ktorá medziročne získala viac poistencov a rovnako je jediná, ktorá zaznamenala medziročný pokles úbytku poistencov.

Počet prijatých prihlášok do Dôvery  80-tisíc
Počet poistencov, ktorí odišli z Dôvery 33-tisíc
Rozdiel + 46-tisíc

Počet prijatých prihlášok sa v porovnaní s minulým rokom zvýšil o 60 percent a počet poistencov Dôvery, ktorí odišli do konkurenčných zdravotných poisťovní, klesol o 38 percent. Nových poistencov očakáva z radov novorodencov a ľudí, ktorí sa vrátia zo zahraničia a prihlásia sa do slovenskej zdravotnej poisťovne.

V roku 2017 v porovnaní s minulým obdobím opäť mierne vzrástol celkový počet ľudí, ktorí sa rozhodli zmeniť zdravotnú poisťovňu.

Počet poistencov, ktorí sa k nám pridali, prekonal naše očakávania. A to aj napriek tomu, že počas posledných septembrových týždňov sme boli svedkami nekalej činnosti zo strany niektorých lekárov. Výsledok je pre nás záväzkom neustále zlepšovať naše služby. Naším cieľom je, aby počet našich poistencov stále rástol. A chceme postupne vyvrátiť teóriu, že ľudí zdravotné poisťovne nezaujímajú,“ povedal generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Zdroj: Dôvera, a.s.

Foto: fotolia.com