Koncern Pfizer plánuje zatvoriť dva z troch britských závodov

TASR/AP

Americký farmaceutický koncern Pfizer plánuje uzatvoriť dva z troch svojich závodov v Británii, čo znamená stratu pracovných miest pre vyše 370 zamestnancov. Firma ale zároveň dodala, že v tomto prípade nejde o dôsledky brexitu. Informoval o tom server BBC.

Spoločnosť oznámila, že do augusta budúceho roka plánuje uzavrieť závod v Park Royal na severe Londýna, ktorý firma získala kúpou spoločnosti Hospira. Okrem toho do konca roka 2020 by mala zatvoriť závod v meste Havant v grófstve Hampshire. Ponechať si chce len výrobný závod v južnom Londýne. Plány sú však súčasťou postupného prehodnocovania prevádzok firmy vo svete a nemajú nič spoločné s výsledkami júnového referenda v Británii, v rámci ktorého obyvatelia ostrovnej krajiny podporili odchod Británie z Európskej únie.

Pfizer plánuje aktivity zo závodu v meste Havant, kde je zamestnaných okolo 270 ľudí, presunúť do závodu v belgickom meste Puurs. Závod v Park Royal by mal produkciu ukončiť už v máji budúceho roka, pričom kompletne by sa mal uzatvoriť najneskôr v auguste. Firma však nevylučuje ešte ďalšie konzultácie.

zdroj: TASR

Foto: Pfizer