Stiahnutie lieku SMECTA, plv sus 1×30 (vrecko PE/Al/papier) z trhu

TASR

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informuje o stiahnutí lieku SMECTA, plv sus 1×30 (vrecko PE/Al/papier), č. šarže: L19118 z úrovne distribučných spoločností a lekární.

Dôvodom stiahnutia predmetnej šarže lieku z trhu je nesúlad so schválenou registračnou dokumentáciou –  chýbajúci názov lieku v Braillovom písme.

Stiahnutie lieku má preventívny charakter. Pacienti, ktorým bola daná šarža lieku vydaná, môžu liek doužívať.

Liek SMECTA obsahuje účinnú látku diosmectitum. Je to prírodný, čistený íl s vysokou väzbovou kapacitou, ktorá je schopná sa viazať s hlienom sliznice zažívacieho traktu a zvyšuje tak jeho kvalitu a množstvo. Touto cestou chráni sliznicu proti infekcii a škodlivým látkam a umožňuje rýchlejšie uzdravenie. Je určený na liečbu akútnej a chronickej hnačky u detí (vrátane dojčiat) a dospelých, vrátane tehotných a dojčiacich žien a na symptomatickú liečbu ťažkostí a bolestí spojených s ochorením pažeráka, žalúdka, dvanástnika a čriev.

Stiahnutie lieku nemá vplyv na zdravie pacienta. Dostupnosť liečby týmto nariadením ohrozená nie je, na trhu sú pacientom k dispozícii iné balenie rovnakého lieku.

 Oznámenie o stiahnutí lieku SMECTA, plv sus 1×30 (vrecko PE/Al/papier) z trhu

Zdroj: Štátny ústav pre kontrolu liečiv

Foto: TASR