V Lábe, Zohore a Plaveckom Štvrtku končí pediatrička. Náhrada nie je

Kinderärztin untersucht Jungen

Tri obce na Záhorí – Plavecký Štvrtok, Láb a Zohor sú nútené hľadať nového pediatra. Detská lekárka, ktorá doteraz poskytovala starostlivosť v rámci spoločného zdravotného obvodu, je v súčasnosti práceneschopná a vzhľadom na vysoký vek je predpoklad, že svoju prax ukončí.

“Bratislavský samosprávny kraj (BSK) už 17. apríla prijal žiadosť MUDr. Márie Mihályovej o pozastavenie povolenia na prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia,” informovala Veronika Beňadiková z BSK a dodala, že kraj už určil zastupujúcich poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. “Pre obec Láb je to ambulancia pediatra v Malackách, pre obec Plavecký Štvrtok a Zohor ambulancia detského lekára vo Vysokej pri Morave,” uviedla tlačová tajomníčka BSK.

Obce už v súčasnosti hľadajú detského lekára, ktorý by mohol doterajšieho poskytovateľa nahradiť. “Áno, snažíme sa niekoho nájsť, no zatiaľ úspešní nie sme,” potvrdil pre TASR starosta Zohoru Martin Zálesňák.

“O možnosti a voľnom mieste sme informovali aj v regionálnych periodikách, takisto vyjde oznam aj v špecializovaných Zdravotníckych novinách,” uviedol starosta Plaveckého Štvrtku Ivan Slezák. Je si vedomý toho, že hľadanie nového pediatra môže byť “beh na dlhú trať”. Ako vysvetlil, obec už má v tomto prípade skúsenosti z obdobia, keď hľadala zubára. “Napokon záujem prejavil doktor z Michaloviec, v súčasnosti už 82-ročný pán, ktorý k nám chodí na týždňovky,” informoval Slezák.

Zdroj. TASR

Foto: fotolia.com