Michael Schumacher sa prebral z kómy a komunikuje s rodinou

Michael_Schumacher_Formula_1_Rac-1

Skvelú správa, ktorá potešila fanúšikov na celom svete, potvrdili aj oficiálne zdroje. Sedemnásobný majster sveta vo formule 1 Michael Schumacher sa prebral, komunikuje s manželkou a dokonca aj opustil nemocnicu.

Informáciu priniesol taliansky denník Corriere della Sera a nemecký Bild informuje, že legenda F1 reaguje na podnety od manželky a detí. Potvrdila to pred pár minútami aj mediálna manažérka rodiny Sabina Kehmová. Podľa nej štyridsaťpäťročný nemecký pretekár opustil nemocnicu v Grenobli a teraz podľa ho čaká dlhá rehabilitačná fáza.

V liečbe bude pokračovať vo väčšom súkromí. “Žiadame o pochopenie, jeho rehabilitácia prebehne mimo zraku verejnosti,” potvrdila pozitívnu správu Schumacherova manažérka Sabine Kehmová. Nie je jasné, či si Schumacher pamätá udalosti spred nehody, rovnako si momentálne nikto netrúfa povedať, či bude po takmer polroku v umelom spánku v poriadku. Lekári upozorňovali, že reálne mu hrozí aj kóma.

V piatok Športky informovali, že nemocnica vo francúzskom Grenobli poslala rodine legendárneho pilota Michaela Schumachera odkaz, aby uvoľnili miesto ďalším pacientom. Hoci sa to zdalo ako priveľmi drsné, teraz sa ukazuje, koľko pravdy na tom bolo. Len médiám a verejnosti chýbala informácia, že Schumacher sa už prebral. Po víkende teda nastal správny čas na odchod z nemocnice.

Úspešný pretekár na penzii spadol 29. decembra minulého roka pri lyžovačke s priateľmi vo francúzskom stredisku Méribel tak nešťastne, že narazil hlavou do skaly. Lekári v nemocnici v Grenobli ho po dvoch operáciách mozgu udržovali v umelej kóme. Preberať ho začali koncom januára, vopred avizovali, že môže ísť o veľmi zdĺhavý proces.

Zdroj: sportky.topky.sk

Foto: facebook