V Taliansku zadržali zdravotníčku, podozrivú zo zabitia 38 pacientov

Surgical Team Working In Operating Theatre

Talianska zdravotná sestra Daniela Poggialiová (42), ktorú kriminalisti podozrievajú, že prispela k úmrtiu 38 pacientov, poprela akúkoľvek vinu. Pred sudkyňou, ktorá rozhodovala o uvalení väzby, hovorila o tom, že je obeťou sprisahania. Informovali o tom talianske médiá. Zdravotnú sestru z Luga neďaleko Ravenny na severe krajiny zadržala talianska polícia v piatok 10. októbra.

Vyšetrovanie, ktoré prebieha už niekoľko mesiacov, vyvolalo aprílové úmrtie 78-ročnej pacientky Rosy Calderoniovej, ktorú nesužovali vážnejšie zdravotné problémy a ktorá skonala v nemocnici bez evidentného dôvodu. V organizme zosnulej objavili však testy privysokú hladinu draslíka, ktorého injekčné podanie mohlo viesť k zástave srdca.

Keď sa následne zistil neprimeraný počet úmrtí na danom oddelení, zodpovední sa domnievali, že anomália je dôsledkom chyby, avšak nebolo tomu tak. Naopak, prišlo sa na súvislosť medzi službami medzičasom zadržanej zdravotnej sestry a úmrtiami.

Vrahyňa mala podľa talianskych zdrojov skoncovať s pacientmi, ktorí vyžadovali osobitú starostlivosť alebo s takými, ktorých príbuzní mali z jej pohľadu priveľa požiadaviek.

Zdroj: TASR

Foto: fotolia.com