BOJNICE: V kúpeľoch vyrastie liečebný dom za 21 miliónov eur

TASR

V kúpeľoch v Bojniciach by mal vyrásť ďalší liečebný dom (LD) s 318 lôžkami, novými liečebnými, rehabilitačnými a stravovacími službami, a tiež s parkovacími plochami. Vyplýva to zámeru, ktorý Kúpele, a.s., Bojnice predložili na posudzovanie vplyvov na životné prostredie a je v zisťovacom konaní.

Odhadované náklady na nový LD s menom Kozlišov odhaduje spoločnosť na približne 21 miliónov eur. Mal by byť päťpodlažný, dispozične riešený na centrálnu vstupnú časť s vestibulom a dvoma bočnými krídlami. V južnom krídle budú situované rehabilitačné a liečebné prevádzky, v severnom krídle bude ubytovanie a hospodárske časti. Stáť by mal v blízkosti existujúceho LD Baník, pričom tak vytvorí predpoklady na intenzívnejšie využívanie vonkajšieho termálneho bazénu pri ňom.
Ako sa uvádza v materiáli, zámerom vedenia kúpeľov v Bojniciach je prostredníctvom tohto projektu zlepšiť a zvýšiť počet ubytovacích kapacít i ponúkaných kúpeľných a rehabilitačných služieb.

S výstavbou nového LD chce spoločnosť začať v septembri tohto roka a dokončený by mal byť o tri roky neskôr. V súvislosti so svojou novou prevádzkou by chcela prijať aj okolo 50 nových zamestnancov.

Bojnické kúpele majú v súčasnosti deväť liečebných domov s dovedna 857 lôžkami. Podľa údajov zverejnených v zámere dosiahla celková návštevnosť kúpeľov v roku 2013 24.151 ľudí a pracovalo v nich 220 zamestnancov.

Zdroj: TASR

Foto: TASR